Ultra Bright 4500nits Outdoor Flexible LED Cabinet Rear Maintenance for Irregular Wave Facade
उत्पाद विवरण:
| उत्पत्ति के प्लेस: | चीन |
| ब्रांड नाम: | CHARMING |
| प्रमाणन: | CE,ROHS,LVD,EMC,CB,BIS,UL |
| मॉडल संख्या: | पी3.91 |
भुगतान & नौवहन नियमों:
| न्यूनतम आदेश मात्रा: | 1 |
|---|---|
| मूल्य: | विनिमय योग्य |
| पैकेजिंग विवरण: | कार्टन केस, लकड़ी का केस, फ्लाइट केस |
| प्रसव के समय: | भुगतान के बाद 30 कार्य दिवस |
| भुगतान शर्तें: | टी/टी, एल/सी, वेस्टर्न यूनियन, पेपैल, नकद |
| आपूर्ति की क्षमता: | प्रति सप्ताह 500 पीसीएस |
|
विस्तार जानकारी |
|||
| अधिकतम. शक्ति: | 200W | रखरखाव विधि: | फ्रंट रियर |
|---|---|---|---|
| पिक्सेल पिच: | 3.91 मिमी | देखने का कोण: | 120° |
| ताज़ा दर: | 7680 हर्ट्ज | सुरक्षा स्तर: | आईपी65 |
| चमक: | 4500 सीडी/एम2 | ||
| प्रमुखता देना: | 4500nits outdoor LED display,flexible LED cabinet rear maintenance,irregular wave facade LED display |
||
उत्पाद विवरण
Ultra Bright 4500nits Outdoor Flexible LED Cabinet Rear Maintenance for Irregular Wave Facade
Ultra Bright 4500nits Outdoor Flexible LED Cabinet Rear Maintenance for Irregular Wave Facade
Technical Specifications
| Pixel Pitch | 3.91mm |
|---|---|
| Cabinet Weight | 7.9kg |
| Brightness | 4500 CD/m² |
| Protection Level | IP65 |
| Working temperature |
-20~60℃ |
| Maintenance Method |
Front & Rear |
| Refresh Rate | 7680Hz |
Product Features
-
4500 nits for direct sunlight on wavy / curved facades
-
Bidirectional bending for both inward and outward curves
-
Rear access keeps visible surface seamless
-
Anti‑drop lock even under extreme bending radius
-
Ideal for landmark artistic LED installations
Product Gallery
इस उत्पाद के बारे में अधिक जानकारी जानना चाहते हैं



